Berk Altunkılıç

Videoism – Blogger Video Teması

06.09.2019
112
Videoism – Blogger Video Teması

Videoism teması, Templateism yapımı bir blogger video teması. Standart ve kullanımı kolay video portal sitesi açmak isteyenler için ideal bir temadır. Biraz eski bir tema olmasından dolayı kendimce biraz geliştirilmesi gereken bir temadır. Tema yapımında Youtube, Vimeo, Dailymation ve diğerleri gibi popüler video portallarından ilham alındığı belirtilmektedir. Ayrıca bu temada normal bloglar da olduğu gibi manuel olarak resim eklemeye gerek duymadan videodan küçük resim kullanmaktadır. Demoyu detaylı incelediğiniz de daha detaylı bilgiye sahip olabileceğinizi düşünmekteyim.

Demoİndir

Video Nasıl Eklenir ?

Eski video embed kodlarını kullanmamanız gerekmektedir, thumbnail olarak küçük resim belirleyemeyebilir. Yeni yayın >> HTML seçeneği ile aşağıda verdiğim örnek kod gibi video eklemesi yapabilirsiniz.

<iframe width=”662″ height=”320″ src=”http://www.youtube.com/embed/Bf38HiYPMiI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Özelleştirilmiş Etiket Listeleme

Aşağıda verdiğim kodun renkli yerine belirttiğiniz bir etiketi yazdığınız zaman sadece o etikete dahil videolar yayınlanacaktır.

<script style=’text/javascript’>
var numposts = 6;
var showpostthumbnails = true;
var displaymore = false;
var displayseparator = false;
var showcommentnum = false;
var showpostdate = true;
var showpostsummary = true;
var numchars = 75;
</script>
<script src=’/feeds/posts/summary/-/Feature?orderby=published&alt=json-in-script&callback=showrecentpostswiththumbs’></script>

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© berkaltunkilic.net 2019..