Google Play Store Çalışmıyor ise Ne Yapmalı ?

Google Play Store, Android cihazların uygulama indirdiği alandır. Peki, Google Play Store çalışmıyor ise ne yapmalı?

Evet, yaşanan bu sorunun çözümü var. Google Play Store çalışmıyor ise ne yapmalı sorusunun yanıtı veriliyor. Aşama aşama takibi yaparak, direkt olarak play store üzerinden indirmelerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Play Store çalışmadan uygulama indirme yapılmaz ve başka içeriklerin telefona indirilmesi mümkün olmaz. Güncellemeler ise tıkalı kalır. Tanımlanmaz.

Mobil Veri – Kablosuz Ağ Kontrolü

İndirme işleminin gerçekleşmiyor olması durumunda, direkt olarak kablosuz ağ ya da mobil veri kontrol edilmelidir. Güçlü bir bağlantının olması önemlidir. İndirme işleminde sorun yaşanması durumunda, ilk olarak internet kontrolünün yapılması gerekiyor. Mobil veri ve kablosuz internet kapsamında kontrollerinizi yaparak, direkt olarak kontrol sonrasında Google play den yeniden indirme yapmayı deneyebilirsiniz.

Play Store Veri Temizliği

İnternet kontrolleriniz sonrasında hala Google play store ile alakalı yaşanan sorun devam ediyor ise yapmanız gereken veri temizliğinin olmasıdır. Cihazınızın ayarlar bölümüne gelin ve uygulamalar ve bildirimler kısmına tıklayın. Tüm uygulamaları göstere tıkladıktan sonra aşağı gidin ve play store a dokunun. Ardından verileri temizleme ye tıklamanız yeterlidir. Google play store çalışmıyor gibi bir sorun yaşanması durumunda direkt olarak veri temizliğinin de yapılması önemli. Bu aşamadan sonra yeniden play store aracılığı ile direkt olarak indirme işlemini deneyebilirsiniz.

Cihazı Yeniden Başlatmak

Play Store indirme yapmıyor ise yapılan işlemlerin ardından direkt olarak cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Ön bellek temizliğinin ardından, güç düğmesine basılı tutun. Kapat ya da yeniden başlat seçenekleri çıkacak. Bu alandan direkt olarak yeniden başlatma işleminin gerçekleşmesini ile play store u deneyebilirsiniz.

Hala sorun yaşıyorsanız, play store çalışmıyor olması cihazın farklı problemlerinden kaynaklı olabilir. Bu durumda direkt olarak cihazın kontrol edilmesi, bu alanda uzman olan kişi tarafından incelenmesi önemlidir. Değerlendirmenizi yaparak Google play store çalışmıyor sorunu için direkt olarak yardım alabilirsiniz. Uzman desteği ile problemin çözüme kavuşturulması sağlanmış olacak.

Profesyonel destek almanız sağlanabilir…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir