4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri

Kullandığınız telefon 4.5 G LTE desteğine sahip ise 4.5 G için en iyi LTE kategorileri kapsamında araştırma yapabilirsiniz.

Sizin için sunulan kategorileri göz önünde bulundurup, en iyi seçimi yapabilirsiniz. 4.5 G için en iyi LTE kategorileri kapsamında, değerlendirmenizi yapmanız mümkün. Telefonunuz 4.5 G LTE desteğine sahip ise direkt olarak telefonda kullanılan modemin bir kategorisi olmak zorunda oluyor. Bu durumunda LTE kategorisine göre telefonun internet hızı değişkenlik gösterdiğinden, direkt olarak kişiler doğru bir kategori seçimi yapmak istiyor. Kullanılan operatöre göre de değişkenlik göstermektedir. 300 Mbps gibi bir indirme hızı sunuluyor ise LTE Cat 4 olması söz konusudur. İndirme hızına göre, değişme sağlanacaktır.

LTE Cat3 ,Cat4, Cat6, Cat7 ve Cat9

LTE kategorileri farklı şekillerde oluşur. Peki, bu kategorilerin farkları neler? 2011 yılından beri farklı kategorilerin oluşturulduğu, farklı özellikleri olan kategoriler olacak. Bunların değerlendirilmesi ile direkt olarak kategoriler üzerinden iyi bir internet bağlantısının oluşturulması söz konusu olacaktır.

  • LTE Cat 2 50 Mbps indirme, 25 Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 3 100 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 4 150 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 6 300 Mbps indirme, 50Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 7 300 Mbps indirme, 100 Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 9 450 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme olacak.
  • LTE Cat 10 450 Mbps indirme, 100 Mbps yükleme olacak.

Yukarıda verilen kategoriler üzerinden, avantajınızın nasıl olacağı sunulmuştur. LTE kategorileri arasındaki fark ve diğer seçenekler de verilmiştir. Sizin için uygun olan kategorinin seçilmesi, modem ile eşleştirilmesi bu bilgiler ışığında olacaktır.

LTE Kategorilerinde Avantaj

Avantaj elde etmek istemeniz durumunda, internet kullanımının avantajlı hale gelmesi söz konusu olabilir. Bunun için direkt olarak yapılması gereken ise kategorilerin değerlendirilmesinin en iyi şekilde gerçekleşmesi. Doğru ve etkili bir kullanım için seçeneklerin özelliklerine göre belirlemenin olması son derece avantajlı olacaktır. LTE kategorileri ve özellikleri kapsamında değerlendirmenizi yaparak, direkt olarak seçin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir