En İyi 5 İş Bulma Sitesi

İş başvuruları artık çoğunlukla internet üzerinden gerçekleştirilmekte. Bu yöntemle elbette herkesin iş bulması garanti değil. Ancak internet üzerinden iş aramak kolay ve pratik olması sebebiyle iş arayan herkesin denediği bir yöntem. İnternette bu hizmeti veren çok çeşitli siteler mevcut. İşte en iyi 5 iş bulma sitesi :

www.secretcv.com

İnternet üzerinden iş aramanın henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde ortaya çıkan Secretcv bu işi yapan eski siteler arasında. Çok geniş bir portföyü bulunan sitede zaman zaman ne olduğunu bilmediğiniz iş verenlere de rastlayabiliyorsunuz. Bu yüzden başvuru yapmadan önce bir az seçici olmakta fayda var.

www.elemanonline.com.tr

Çok kapsamlı bir site olan Elemanonline, kendinizi tüm ayrıntılarıyla tanıtabileceğiniz bir site. Dilerseniz kendinizi tanıtıyorsunuz, dilerseniz aktif olan iş ilanları arasında kendinize uygun olanı seçip başvuru yapabiliyorsunuz.

www.xing.com

Xing aslında kariyer tabanlı bir sosyal medya sitesi. Bu siteye üye olduğunuzda kendinize arkadaşlar edinebiliyor, normal hayattaki arkadaşlarınızla da Xing üzerinden arkadaş olabiliyorsunuz. Ancak bilinen sosyal ağlardan farklı olarak buradaki ilerleyişiniz, ekleyeceğiniz arkadaşlar tamamen kariyer merkezli olarak ilerlemekte.

www.yenibiris.com

Yeni Bir İş sitesi hem sosyal medya üzerinde hem televizyonlarda çok aktif olarak reklamlarına rastladığımız kariyer sitelerinden bir tanesi. Ülkemizdeki en eski sitelerden bir tanesi olan Yeni Bir İş, üzerinde şehir, sektör, eğitim durumu başta olmak üzere pek çok kritere göre arama yapmak mümkün.

www.kariyer.net

Kariyer.net iş bulma konusunda en kapsamlı ve iddialı sitelerden bir tanesi. İş arayan herkesin hemen hemen her gün uğradığı bu site üzerinde, kendi CV’nizi oluşturabiliyor, halihazırda CV’nizi buraya yükleyebiliyor ve bu sayede firmaların sizi bulmalarını sağlayabiliyorsunuz. Burası sadece bir iş arama sitesi değil. Aynı zamanda sitede kişilerin başarı öyküleri, çeşitli yarışmalar da bulunuyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir