metin2 PM Atınca Oyundan Atıyor 2021 çözümü


 

Dünya çapında binlerce oyuncunun severek oynadığı ve metin2 oyun geliştiricisi de sürekli güncellemeler yaparak oyuna yeni özellikler getirerek, oyunun daha zevkli şekilde oynanmasına olanak sağlıyor.

Metin 2 Pm atınca oyundan atıyor hatası ise ilk olarak 2015 yılında ki güncelleme de görülmüştür. O dönemde her ne kadar hızlı çözüm bulunamasa bile yine de oyun geliştiricisi “Gameforce” bu konu da önlem alarak oyunu geliştirmeye devam etti.

Fakat günümüzde çok nadirde olsa bu hata ile karşılaşanlarımız vardır. Bu makalemizde metin2 PM Atınca Oyundan Atıyor hatasını ve çözümünü inceleyeceğiz. 2021 yılının en güncel makalesi olacağına garanti verebiliriz.

Fakat çözüme odaklanmadan önce bu hatanın neyden kaynaklandığına odaklanmak gerekli;

Metin2 pm atınca oyundan atma neden olur?

Aslında orijinal metin oyuncularının bu hatayı almadıkları açıkça ortada. Metin 2 PVP server da oynayanlar tamamen oyun kurucu tarafından yapılan hatalı işlem kaynaklı olmaktadır. Bu hatalar genel olarak ;

 • oyun kurucusu sh make.sh kodunu kullanması sonucunda ortaya çıkar. 

Bu işlem aslında çok tehlikelidir. Direk oyun verilerini saklayan database kısmını bloke eden ve bir çok oyuncunun bu hatayı almasına sebep olmaktadır.

Oyun kurucusunun bu kodu kullanmasından sonra “baştan taranan DataBase' dosyalarının info da kayıtlı olmaması veya taramada görülmemesidir

Normal metin 2 oyuncularının bu hatayı alma gibi sorunları çok eskide kaldı. Bu yüzden PVP server oynayanlar için çözüm yollarını arayalım.

metin2 Pm Atınca Oyundan Atıyor çözümü

metin2 Pm Atınca Oyundan Atıyor çözümü aslında 2 farklı çözüme dayanmakta fakat yine de düzelme oranı %99dur. Düzelecek diye bir kaide yoktur, fakat genel olarak hata düzelmektedir. Bu yöntemleri incelemek gerekirse ;

 • Pack klasörünü yenilemek
 • oyunu silip kurmak
 • oyun kurucusu ile iletişime geçmek.

Fazla lafı dolandırmadan hemen çözüm yollarına giriş yapalım.

Pack klasörünü yenilemek

Bildiğiniz gibi “pack” klasörü tamamen oyunun ana damarlarından birisidir. Oyun geliştiricileri her hangi bir güncelleme yapıldığında burada ki dosyalar etkilenmekte ve oyunun güncelleme almasına aracılık sağlamaktadır.

Pack klasörünü yenilemek adımları şu şekilde ;

 • Oyununuzu indirdiğiniz sitede pack dosyalarını indiriniz veya arkadaşınızdan talep ediniz.
 • Metin 2 ‘nin kurulu olduğu klasörü açınız.
 • Yeni indirdiğiniz pack klasörünü sürükleyip bırakınız.
 • Çıkan uyarıların hepsine “evet” diyip. Eski dosyalar ile yeni dosyaların değişmesini onaylayınız.
 • Ardından “oyunu “ başlatınız.

Yüksek oranda bu çözüm yolu işe yaramaktadır. Fakat çözüm yolu işe yaramaz ise mutlaka oyun kurucusundan temiz dosyaları talep ediniz.

oyunu silip kurmak

Çok nadirde olsa oyun kurucuları düzenleme yaparlarken geri dönülemez şekilde oyuna zarar vermektedirler. Bu yüzden “oyunu silip kurmak” bazen en garanti çözümlerden birisidir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken.

 • Oyunun web sitesinde ki oyunun Full dosyalarının tam tarihine bakınız.
 • Haberler/duyurular kısmını inceleyiniz.

Bu tarz hatalarda oyun kurucuları mutlaka bildirim yapmaktadırlar. Sizlere her zaman hataları temizlenmiş Full oyun dosyalarını sunmaktadırlar.

Bilgisayarınızdan Komple oyunu silip yeniden kurmak en mantıklı çözümlerden birisidir.

oyun kurucusu ile iletişime geçmek.

Yukarıda ki iki çözümde işinize yaramadı ise mutlaka oyun kurucusu ile iletişime geçmek en mantıklı çözümdür.

Sağlam ve yıllanmış bir metin2 serverinde oyun oynuyorsanız. Mutlaka oyun kurusu veya farklı yöneticiler sizi dinleyecek ve diğer oyuncularında bu sorunla karşılaşmaması için mutlaka size çözüm yolu gösterecekler ve oyunu da ona göre güncelleyecekler.

Peki Oyunun yöneticilerine nereden ve nasıl ulaşabilirsiniz?

 • Oyun içerisinde GM gördüğünüzde CHAT kısmından yazmak.
 • Oyunun web sitesi üzerinden /iletişim sayfasını kullanarak iletişim kanallarından ulaşmak
 • Oyunun sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçmek.

Oynadığınız oyunun milyonlarca oyuncusu dahi olsa sizleri kaybetmemek için sizin şikayetinizi mutlaka dinleyecekler ve çözüm üreteceklerine emin olabilirsiniz. Eğer sizlere gerekli yardımı göstermezler ise şikayet kanalları üzerinden (forum ve oyun toplulukları) sesinizi duyurabilirsiniz.

Bir diğer makalede Metin2 Karakter Silemezsin Hatası ve Çözümü anlattığımız gibi metin2 hataları ve çözümleri konusunda sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Eğer sizlerin de aldığınız hatalar var ise yorum yaparak sizlere özel makale paylaşabiliriz.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski