Akıllı Saatlerin Faydaları – Zararları

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber hayatlarımıza giren daha önceden hayal bile edemediğimiz ürünler var. Özellikle elektronik ve bilgisayar alanında olan gelişmelerin hızına yetişmek olası bile olmuyor. Öyle ürünler insanların yaşamına giriyor ki daha önceden hayal bile etmek olası değil. İş de onlardan bir tanesi son dönemlerin en popüler elektronik ürünü olan akıllı saat. Yeni ürün denemek isteyen her yaştan her kesimden insanın favori ürünü demek abartı olmaz..
Akıllı Saat Nedir?

Öncelikli olarak akıllı saat nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise adı üstünde o bir saat ama sıradan bir saatten çok daha fazlasıdır. Elektronik, giyilebilir, son sistem teknoloji ile üretilen bilgisayar sistemi ile entegreli olan bir cihazdır. Akıllı olarak ifade edilmesinin sebebi de buradan kaynaklanır. Çok farklı markaların bu alanda farklı özelliklerde, farklı tasarımlarda akıllı saatleri piyasada karşımıza çıkmakta ve daha ileri teknoloji ile üretilerek çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Akıllı Saatin Faydaları

Her türlü ürünün olduğu gibi akıllı saatin de hem faydaları hem de kimi zararları olabiliyor. Öncelikli olarak akıllı saatlerin faydalarından bahsetmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.
  • Akıllı saat sıradan bir saatin çok daha ötesinde olup size yalnızca saatin kaç olduğunu söylemez. 
  • Araç anahtarları kaybolduğu zaman en kolay biçimde bulmanızı sağlar
  • Spor yapanlar için en ideal yanınızda taşınabilecek olan cihazdır
  • Akıllı telefonlarınızı es kaza bulamıyorsanız bulmanıza olanak verir
  • Akıllı saat üzerinden cep telefonunuza gerek kalmadan size gelen mesajlara cevap verebilir, mesaj yazabilirsiniz
  • Yine bir başka elektronik ürüne özellikle hareket halinde iken gerek duymadan sosyal medya hesaplarınızı takip etme şansına sahip olursunuz
  • Aktivite yaparken kolunuzdan çıkarmadan tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Seyahatlerinizi çok daha kolay biçimde başka bir cihaza gerek duymadan yapabilirsiniz
  • Pil dayanım süreleri çok daha uzundur


Akıllı Saatin Zararları

Üstte de görüldüğü gibi akıllı saatlerin çok fazla faydası var. Zararı noktasında söylenebilecek olan en temel şey ise elektromanyetik dalgalar ile sürekli olarak içiçe olmanız. Tene değdiği zaman doğrudan radyasyona maruz kalmanız en büyük zararıdır.
Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski