Telefonun İnternetini Hızlandırmanın Yolları


Telefonda internet hızları, operatörden operatöre değişiyor. Ancak, telefon internetlerinin, sabit internet hızlarından bir hayli yavaş olduğu da bir gerçek. İşte bu yüzden sabit internet hızına ulaşmak isteyen telefon kullanıcıları, mobil veri bağlantı hızını artırmanın yollarını araştırıyor. Peki cep telefonun bağlantı hızını hızlandırmanın yolları nelerdir? Bunun için neler yapılmalıdır? Gelin bu sorunun cevabına bakalım…

Telefonun İnternetini Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

Telefonla internete bağlanan kullanıcılar için telefonun internetini hızlandırmanın yolları arasında verilecek ilk öneri, telefonun arka planında çalışan ve interneti yavaşlatan uygulamaların tamamen kapatılması gerektiğidir. Bunun için pil tasarrufu bölümünden, uygulamaları uykuya alarak hem pil tasarrufu ve kullanım ömründe artış sağlayabilir, hem de internet bağlantısının hızını artırabilirsiniz. Arka planda interneti tüketen uygulamalar, telefonda internet hızını düşürebilirler.

Akıllı telefonların internetini hızlandırmanın yöntemleri içinde bir de NetBalancer programı yer alıyor. NetBalancer programını telefonunuza kurarak, yukarıda anlattığımız, arka planda internet harcayan uygulamaları kolayca tespit edebilir ve bu uygulamaların interneti tüketmesini engelleyebilirsiniz.

Bir de eğer ki internet paketinizin son MB’larını tüketiyorsanız bu da telefon internetinizin yavaş çalışmasına neden olabilir. Operatörler, internet paketlerinin son miktarlarında internet hizmetini yavaşlatıyor olabilir, bunun için bir çözüm elbette yok. Ancak yenilenen internet paketi ile veyahut ekstra internet paketi alınarak telefonun interneti hızlandırılabilir.

Telefon İnterneti Nasıl Hızlandırılır?

Telefonunuzda yapacağınız bir kaç basit işlemle telefon internetinizi hızlandırmak da mümkün. Bunun için ilk olarak telefon menünüzden Ayarlar sekmesine girip, Kablosuz Ağlar ve Diğer Ağlar’a tıklatın. Ardından da Mobil Ağlar ve Erişim Noktası Adları bölümüne giriş yapın. Burada, hattınızın bağlı olduğu Operatörün isminin olduğundan emin olun. Eğer değilse, operatörünüzle iletişime geçin.

Mobil cihazların 3g hızlarını yükseltme metotları arasında bir diğer yöntem de telefon menünüzden yine Mobil Ağlar’a giriş yapmanız ardından burada cihazınızı 2G/Yalnızca GSM’den 4.5G/LTE/Oto Bağlantı’ya almanızdır. Bu seçenek seçili değilse telefonunuz 2G-3G ile internete bağlanıyordur. Ancak 4.5G’ye geçerek doğrudan internet hızınızı artırabilirsiniz.
Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski